2010-11-16 14:32    

Dnia 11 listopada asystenci rodziny zorganizowali kolejną wycieczkę dla rodzin. Zaplanowano pobyt w grocie solnej, spacer po Parku Norweskim, zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. Wycieczka ta miała na celu integrację każdej rodziny, a także pokazanie w jaki sposób można miło spędzić czas wolny ze swoimi dziećmi.

Rodziny były w grocie solnej po raz pierwszy. Wszystkim podobały się kolorowe światełka, lampki i sople solne. Dzieci bawiły się zabawkami, a dorośli leżakowali słuchając śpiewu ptaków i szumu morza.

W Muzeum Przyrodniczym uczestnicy z zainteresowaniem oglądali eksponaty, owady, jaja i gniazda ptasie, a także ule o różnych kształtach.

Atrakcją był także spacer po Parku Norweskim. Dzieci z radością biegały za wiewiórkami, karmiły pływające w stawie kaczki i łabędzie.

Po długiej wycieczce wszyscy udali się na wspólny obiad.  Wymieniali się wrażeniami, spostrzeżeniami a dzieci dopytywały się o kolejny wyjazd.

Rodziny przyznały, iż pomimo zamieszkiwania od wielu lat w Jeleniej Górze, nigdy nie skorzystały z możliwości zabrania dzieci na takiego rodzaju wycieczkę. Zrozumiały, iż nawet pochmurny i deszczowy dzień jest doskonałą okazją do miłego spędzenia wolnego czasu.

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego